Tule mukaan perustamaan orkesteriyhdistystä

Espoo Sinfonia

Espoo Sinfonia on uusi harrastajien, ammattiopiskelijoiden ja ammattilaisten yhteinen sinfoniaorkesteri.

Orkesteri toimii yhteistyössä Espoon työväenopisto OMNIAn kanssa. Omnia tarjoaa orkesterille harjoitustilat ja opetuksen työväenopiston kurssin muodossa.

Orkesterin toiminnan tueksi perustetaan yhdistys Espoo Sinfonia ry. Yhdistys ottaa hoitaakseen esimerkiksi konserttien järjestämisen, soittajien rekrytoinnin, ohjelmiston suunnittelun, avustajien ja solistien hankkimisen ja markkinoinnin sekä orkesterin talouden. Kaikki Omnian sinfoniaorkesteri-kurssille osallistuvat ovat myös yhdistyksen jäseniä.

Uusi orkesteri tarvitsee paitsi soittajia myös aktiivisia yhdistyksen toiminnan pyörittäjiä. Lähde rohkeasti mukaan orkesterin toimintaan. Ilmoita itsestäsi, lähetä sähköpostia osoitteeseen espoo.sinfonia@gmail.com.

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Google photo

Olet kommentoimassa Google -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Twitter-kuva

Olet kommentoimassa Twitter -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s